Als je hebt genoten van Freedom Wars: Remastered en Patapon 1 + 2 Replay — twee succesvolle heroplevingen van geliefde Sony-franchises — dan is er mogelijk goed nieuws aan de horizon. Een recente vacature bij Sony Interactive Entertainment suggereert namelijk dat dit nog maar het begin kan zijn.
Het gaat om een functie als parttime Associate Release Manager, met werkzaamheden die grotendeels overeenkomen met wat je zou verwachten: samenwerken met PlayStation Studios, coördineren met internationale teams en het begeleiden van releases. Wat deze vacature echter opvallend maakt, is de locatie. De werkplek bevindt zich op slechts vijf minuten lopen van Monzen-Nakacho Station in Tokio.
Dat is interessant, omdat zich in datzelfde gebied Bandai Namco Studios bevindt, samen met de GYAAR Studio Base. GYAAR staat bekend als een initiatief dat indie-ontwikkelaars ondersteunt via wedstrijden met ontwikkelbudgetten tot 100 miljoen yen, toegang tot studiofaciliteiten, apparatuur en begeleiding door ervaren ontwikkelaars.
Hoewel het speculatief blijft, zijn er weinig andere grote studio’s in die directe omgeving. Het is dan ook niet ondenkbaar dat Sony niet zozeer talent wil “wegplukken”, maar eerder samenwerkingen zoekt waarbij klassieke PlayStation-IP’s in licentie worden gegeven aan kleinere teams of indieontwikkelaars. Dat zou ook passen bij eerdere projecten: SAS CO., LTD., de studio achter Patapon 1 + 2 Replay, is relatief klein en werkte eerder aan titels als Theatrhythm Final Fantasy All-Star Carnival.
Welke franchise mogelijk terugkeert, blijft voorlopig gissen. Namen als PaRappa the Rapper, LocoRoco en Ape Escape worden al snel genoemd — en dat lijstje kan nog veel langer worden.
Voorlopig is het afwachten, maar alle signalen wijzen erop dat Sony serieus nadenkt over het nieuw leven inblazen van zijn rijke archief aan klassiekers. Zoals altijd: wordt vervolgd.

