Home GamingPragmata Review ( Gespeeld op Playstation 5 )

Pragmata Review ( Gespeeld op Playstation 5 )

by Pim, Sel

Toen Pragmata in 2020 werd aangekondigd met een korte teaser wist ik eigenlijk totaal niet wat ik moest gaan vinden van de titel. Nu zijn ze we 6 jaar verder en is de game eindelijk verschenen voor Nintendo Switch 2, Xbox Series S/X, PC en Playstation 5. Wij hebben de nieuwste IP van Capcom onder de loep mogen nemen en hieronder ga je ons oordeel lezen!

Het verhaal in Pragmata zet je in de schoenen van het hoofdkarakter Hugh Williams die na een reeks gebeurtenissen is gestrand op ‘The Cradle’ wat een verlaten maanbasis lijkt te zijn. Maar natuurlijk zoals je al verwacht is het toch niet zo stil als alles je doet laat lijken. Alle technologie in de maanbasis is nog steeds actief en voordat je het weet kom je een lief meisje tegen die de naam  D-I-0336-7 met zich meedraagt die Hugh al snel veranderd in Diana. Zodra je verder komt in het verhaal kom je erachter dan Diana een zogenaamde Pragmata ( soort Android ) blijkt te zijn. Deze Pragmata’s worden ontwikkeld door lunafilament dat is een goedje dat word gebruikt om te experimenteren op de maanbasis.

De band tussen Hugh en Diana word naarmate het verhaal vordert steeds sterker maar het enige minpunt blijft wel dat het iets gehaast aan voelt dat de twee elkaar ontmoetten. Dit is een klein minpuntje maar dit mag het verdere genot dat je gaat vinden in de game zeker niet gaan verpesten. Hoe verder je komt in het verhaal hoe meer de band versterkt word en dit word op een geloofwaardige manier neergezet. Diana is zo nieuwsgierig als ze is erg erg benieuwd hoe het leven op aarde is en het hoofdkarakter Hugh probeert haar steeds meer bij te brengen hoe het daar allemaal gaat. Je ziet in de interacties tussen de personages vele soorten emoties zich los laten maar wat de game erg sterk maakt is dat dit duo samen nooit verveeld.

Het verhaal is wat voorspelbaar te noemen en heeft weinig verassingen en plotwendingen. Dit betekent niet dat de game niet spannend is of weinig te bieden heeft maar het zijn toch wel de kleine dingen die zorgen dat het net geen ultieme score gaat krijgen.

Wat Pragmata apart en vernieuwend maakt is dat het geen simpele shooter is. De game bied je namelijk een bepaalde vernieuwing en dat is dat je vijanden kunt gaan hacken door middel van het spelen van een mini-game. Wanneer je vijanden hackt kun je hun verzwakken of makkelijker kapot maken. Het schietwerk laat je aan Hugh over en het hack en puzzel werk word overgenomen door Diana. Hoe verder je in het verhaal komt hoe meer mogelijkheden je krijgt tot het hacken van van je vijanden. Dit zorgt voor voldoende afwisseling en dat het niet eentonig gaat worden. Het zorgt ook voor extra uitdaging want je weet niet gelijk welke vijand je met welke nodes moet gaan hacken om ze de meeste schade toe te doen. Dus naast het schiet element en hacken valt er ook nog een strategisch aspect in de game te vinden.

Er is een uitgebreid wapenarsenaal beschikbaar voor Hugh en hoe verder je vordert in het verhaal hoe meer vaardigheden je vrij speelt voor Diana. Dit zorgt er ook voor dat de game niet eentonig aanvoelt.

De game is op visueel aspect ook uitstekend. De game ziet er op alle vlakken erg mooi uit. De omgevingen zien er realistisch uit en je voelt je zelf bijna aanwezig op de maanbasis. Er is in de omgeving ook super veel te vinden. Zo vind je in de werelden nieuwe wapens en collectibles en nog veel meer wat je kan gebruiken om je karakters uit te breiden of het net wat makkelijker te maken. Wat de game je probeert te laten voelen ( vind ik ) is dat je eigenlijk met Resident Evil bezig bent maar dan in de ruimte en met futuristisch sausje.

Tijdens de game vergaar je vaardigheidspunten en verschillende onderdelen die je kan gaan gebruiken in je thuisbasis. In je thuisbasis heb je namelijk verschillende computers staan die je de mogelijkheid geven om je karakters en vaardigheden flink te gaan upgraden.

Is de game dan foutloos? Zeker niet wat we hebben gezien zijn een paar foutjes in de voice-overs die abrupt onderbroken worden en cutscenes die net niet goed werden afgespeeld. Ook heb ik met mijn normale PS5 een paar framedrops gezien maar dat was niet schrikbarend te noemen.

Conclusie

Pragmata de nieuwe IP van Capcom heeft lang op zich laten wachten ( 6 jaar ) maar dat mag de pret niet drukken. De game is erg vet geworden en vernieuwend door middel van de mix tussen hacken en schieten. Het verhaal en diepgang tussen de hoofdkarakters is ook goed en weet iets heel moois en emotioneels neer te zetten voor de speler. Helaas is de game wel wat voorspelbaar en zijn er weinig plotwendingen. Al bij al is Pragmata een erg vet nieuwe IP van Capcom waarvan ik in de toekomst zeker meer van hoop te gaan zien.

Related Posts

Leave a Comment