Capcom heeft nieuwe details gedeeld over de ontwikkeling van Resident Evil Requiem. In een recent interview met een Japanse publicatie bevestigden producer Masatao Kumazawa en director Koshi Nakanishi dat er tijdens de ontwikkeling een volledig hoofdstuk uit de game is geschrapt.
‘Phantom chapter’ sneuvelt tijdens ontwikkeling
Volgens Nakanishi is het schrappen van content geen uitzondering binnen de franchise. Hij verwijst daarbij naar Resident Evil 7, waarin eerder al een zogenoemd “phantom Chapter 2” werd verwijderd.
Voor Resident Evil Requiem gebeurde iets vergelijkbaars. Tijdens het verfijnen van de structuur besloot het team een compleet hoofdstuk te schrappen om het tempo en de opbouw van de game te verbeteren.
Het ontwikkelproces bestaat volgens Nakanishi uit het continu aanpassen van een vroege versie van de game. In dat proces worden scènes verschoven, aangepast of volledig verwijderd als dat beter past bij het eindresultaat. Hoewel dat soms betekent dat veel werk verloren gaat, staat het eindresultaat voorop.
Verhaal en structuur blijven strak
Waar het geschrapte hoofdstuk precies in de game zou passen, is niet duidelijk. De uiteindelijke versie van Resident Evil Requiem staat bekend om zijn strakke pacing en wisselende perspectieven.
Spelers volgen twee personages:
- Leon S. Kennedy
- Grace Ashcroft
Waar Grace’s segmenten meer klassieke survival horror-elementen bevatten, ligt de focus bij Leon meer op actie, vergelijkbaar met Resident Evil 4 Remake. Beide verhaallijnen kruisen elkaar regelmatig, waarbij spelers locaties vanuit verschillende perspectieven beleven.
Nieuwe minigame onderweg
Naast deze onthulling werd ook bevestigd dat er een nieuwe minigame in ontwikkeling is. Deze zal na release beschikbaar komen, mogelijk na de Japanse feestperiode Golden Week.
De minigame:
- Is volledig singleplayer
- Bouwt voort op de gevechten uit de hoofdgame
- Richt zich op spelers die na het uitspelen meer uitdaging zoeken
Volgens Nakanishi moet de modus een extra reden bieden om terug te keren naar de game, met een focus op actie en herspeelbaarheid.
Beschikbaarheid
Resident Evil Requiem is nu beschikbaar voor PC, PS5, Xbox Series X/S en Nintendo Switch 2.
Met deze nieuwe details wordt duidelijk hoe flexibel het ontwikkelproces achter de schermen kan zijn. Het schrappen van een compleet hoofdstuk is geen kleine beslissing, maar lijkt in dit geval te hebben bijgedragen aan een strakker en beter gebalanceerd eindresultaat.

