Apple gooit opnieuw hoge ogen met zijn wereldwijde Shot on iPhone-campagne. Dit keer is het niemand minder dan de Japanse topregisseur Hirokazu Kore-eda die aan het roer staat. Zijn nieuwe korte film Last Scene is vanaf vandaag te zien – een visueel pareltje van 27 minuten, volledig opgenomen met de iPhone 16 Pro.
In Last Scene volgen we een ontroerend liefdesverhaal met een sci-fi twist, gesitueerd in het pittoreske kuststadje Kamakura. De film draait om Kurata, een scenarioschrijver die plots wordt geconfronteerd met Yui, een mysterieuze bezoeker uit de toekomst. Haar missie? Hem overtuigen om de laatste scène van zijn tv-serie aan te passen – en daarmee misschien wel de toekomst zelf.
De film wordt gedragen door sterke optredens van Japanse sterren als Taiga Nakano en Momoko Fukuchi, aangevuld met vaste Kore-eda-acteurs Lily Franky en Daisuke Kuroda. Camerawerk is in handen van Mikiya Takimoto, een trouwe visuele partner van de regisseur.
Wat Last Scene extra bijzonder maakt, is hoe de iPhone 16 Pro wordt ingezet. Denk aan 4K 120 fps slow motion in Dolby Vision, film-modus voor zachte onscherpte, de 5x zoomlens voor intieme momenten op afstand en actiemodus voor vloeiende bewegingen. Of je nu kijkt naar een vallend filmkokertje vol roze schelpen of een stil moment tussen kleindochter en grootmoeder op het strand – alles ademt emotie.
Regisseur Kore-eda zegt het zelf treffend: “Ik wilde de schoonheid van het gewone leven vangen. De iPhone hielp me om van eenvoudige scènes iets magisch te maken.”
De soundtrack komt van Vaundy, die speciaal voor de film het nummer Majide, sayonara baby schreef. Het nummer is te horen in Spatial Audio via Apple Music, waar je ook een exclusief gesprek kunt beluisteren tussen Kore-eda en Vaundy op Tokyo Highway Radio.
Benieuwd geworden? Last Scene is nu te bekijken via Apple’s kanalen (en hieronder!)