Home GamingGerucht: Playstation Portal met OLED Display verschijnt dit jaar

Gerucht: Playstation Portal met OLED Display verschijnt dit jaar

by Pim, Sel

Sony ziet duidelijk potentie in de PlayStation Portal, die recentelijk bekendmaakte dat er twee miljoen eenheden in de VS zijn verkocht. Een nieuw gerucht suggereert dat het bedrijf mogelijk een hardware-refresh overweegt voor dit streaming-only handheldsysteem. Volgens industriekenner KeplerL2 is Sony tevreden met de verkoopcijfers en “komt er dit jaar zelfs een nieuwe versie.”

Hoewel er waarschijnlijk weinig zal veranderen aan deze vernieuwde PS Portal — het blijft immers vooral bedoeld voor het streamen van games vanaf een lokale PS5 — wordt verwacht dat het nieuwe model een OLED-display krijgt. Dat zou een flinke upgrade zijn ten opzichte van het huidige model met LCD-scherm. Of er ook verbeteringen komen in resolutie of verversingssnelheid is nog onbekend.

Sinds de lancering in november 2023 heeft de PlayStation Portal zich bewezen als een onverwacht succes, ondanks dat de handheld alleen games kan spelen via streaming. Sony heeft sindsdien updates uitgebracht, waaronder een update in november waarmee het eindelijk mogelijk werd om games via de cloud te streamen zonder een lokale PS5. Deze update bracht ook andere functies mee, zoals 3D Audio-ondersteuning voor compatibele PlayStation Link-audioapparaten en de mogelijkheid om de PlayStation Store te bekijken en games direct te kopen.

Updates zoals deze hebben de PS Portal stevig gepositioneerd als het beste apparaat voor PlayStation Remote Play. In november onthulde senior productmanager Takuro Fushimi dat de Portal zelfs vaker werd gebruikt dan de PS5 zelf:

“Voordat we de Portal lanceerden, vroegen sommigen zich af of er vraag naar zou zijn, omdat het zo’n uniek product is: een apparaat dat speciaal is ontworpen voor Remote Play. Maar de reactie van de community is overweldigend geweest.”

“Onze gegevens laten zien dat PlayStation Portal-gebruikers meer betrokken zijn dan niet-gebruikers. De PlayStation Portal is nu het meest gebruikte apparaat voor PS5 Remote Play, voorbij mobiele apparaten, pc, PS5 en PS4.”

Het is belangrijk op te merken dat de PS Portal nooit als standalone-apparaat is bedoeld. Het is ontworpen voor mensen die al een PS5 bezitten. Ook Fushimi benadrukte dit: “Het is een aanvullend apparaat voor de console en nog geen standalone.” Dit zou in de toekomst kunnen veranderen, afhankelijk van de adoptie van PS5-cloudstreaming.

“Met deze nieuwe update willen we PS5-spelers meer opties bieden om van hun games te genieten, meer PS5-gebruikers naar de PlayStation Portal en PlayStation Plus trekken, en de betrokkenheid van PS5-gebruikers verder verhogen,” aldus Fushimi.

Wat de verkoop betreft, had de Portal volgens Circana-analist Mat Piscatella een 7% attach rate onder PS5-gebruikers in de VS, waar de console zelf 27 miljoen eenheden heeft verkocht. De PS Portal zette hiermee het succes voort, en was in 2024 zelfs het meest verkochte gaming-accessoire in de VS.

Related Posts

Leave a Comment