Home GamingXbox OneID@Xbox-directeur zegt dat Xbox zich voorbereidt op de volgende 25 jaar, niet op een “midlifecrisis”

ID@Xbox-directeur zegt dat Xbox zich voorbereidt op de volgende 25 jaar, niet op een “midlifecrisis”

by Mark van Truijen

Microsoft blijft volop sleutelen aan de toekomst van Xbox — of beter gezegd: XBOX, sinds de recente rebranding van het platform.

Volgens Guy Richards, directeur van de onafhankelijke gamesdivisie ID@Xbox, zit de gamingtak van Microsoft momenteel absoluut niet in een “midlife crisis”. In een interview tijdens de Digital Dragons Conference 2026 omschrijft hij de recente veranderingen eerder als een soort “epiphany” voor het merk.

Richards gelooft zelfs dat de komende jaren meer veranderingen zullen brengen dan de volledige 25 jaar die Xbox tot nu toe achter de rug heeft.

Dat toekomstgerichte denken speelt ook een grote rol in de viering van het 25-jarig bestaan van Xbox als platform. Volgens Richards plant Microsoft het hele jaar door verschillende evenementen en aankondigingen.

Zo werd eerder al bevestigd dat FanFest terugkeert, terwijl Microsoft deze zomer nog meerdere verrassingen zou voorbereiden.

Opvallend is dat XBOX volgens Richards niet te veel wil blijven hangen in nostalgie. In plaats daarvan wil het bedrijf vooral vooruitkijken naar de volgende 25 jaar gaming.

Volgens hem verandert het gedrag van spelers namelijk sneller dan ooit. Mensen spelen tegenwoordig op verschillende apparaten, combineren businessmodellen zoals free-to-play, abonnementen en premium games, en verwachten flexibiliteit in hoe ze toegang krijgen tot hun games.

Daarom wil XBOX spelers blijven volgen “waar ze zich bevinden”, ongeacht platform of toestel.

Onder leiding van nieuwe CEO Asha Sharma heeft XBOX de afgelopen maanden al opvallende veranderingen doorgevoerd.

Zo verlaagde Microsoft recent de prijs van Xbox Game Pass, terwijl intern ook een grote reorganisatie plaatsvond binnen de leiding van het gamingmerk.

Daarbij werden verschillende nieuwe leidinggevenden aangesteld, waaronder Jared Palmer als VP van Xbox Engineering en Tim Allen als CVP van Xbox Design.

Daarnaast kregen bestaande Xbox-veteranen nieuwe verantwoordelijkheden. Zo wordt Jason Ronald voortaan verantwoordelijk voor zowel Project Helix als het volledige Xbox-platform.

Tegelijkertijd namen sommige leidinggevenden afscheid of kregen ze andere rollen binnen het bedrijf.

Volgens Sharma moeten die veranderingen ervoor zorgen dat XBOX sneller kan reageren op de markt, sterker verbonden blijft met de community en beter inspeelt op de noden van zowel spelers als ontwikkelaars.

Als onderdeel van die nieuwe koers bevestigde Microsoft ook dat sommige functies zullen verdwijnen. Zo wordt de ontwikkeling van Copilot op console stopgezet en zal ook de mobiele versie geleidelijk afgebouwd worden.

Related Posts

Leave a Comment