Nintendo was lange tijd grotendeels stil over Metroid Prime 4: Beyond, maar het bedrijf heeft nu tegenover Stephen Totilo van Game File bevestigd dat de gecombineerde verkoopcijfers op Switch en Switch 2 samen de grens van één miljoen exemplaren hebben overschreden. Deze bevestiging kwam kort nadat er vragen ontstonden over het ontbreken van de game op Nintendo’s lijst met miljoenenverkopers voor de periode die eindigde op 31 december.
“Na enige verwarring gisteren over het feit dat noch de Switch- noch de Switch 2-versie van Metroid Prime 4 (4 dec.) op Nintendo’s miljoenverkoperslijst stond voor de periode tot en met 31 december, bevestigde een Nintendo-woordvoerder mij vandaag dat de gecombineerde verkoop van beide versies inderdaad de miljoen exemplaren heeft gepasseerd,” aldus Totilo op BlueSky.
Hoewel Nintendo verder geen aanvullende details heeft gedeeld over de verkoopprestaties, blijft het verkopen van een miljoen exemplaren in minder dan een maand een indrukwekkende prestatie voor een titel binnen de Metroid-serie—een franchise die, ondanks lovende kritieken, vaak wordt beschouwd als relatief niche vergeleken met Nintendo’s andere grote merken.

